דלג על בר עליון
דלג על Banners
דלג על Banners
דלג על Banners
דלג על ניווט מהיר
דלג על Banners
מתי אתם עושים את זה?
דלג על Banners

ארגוני התנדבות במרכז

אהבת רבקה:
עמותת "אהבת רבקה" הוקמה במטרה לגשר על הפערים בכל קצוות החברה.
העמותה מפעילה את מועדון "אביבים" – שזהו בית חם, הפועל בשכונת מקור חיים, ירושלים.
הבית החם כולל פינת טלוויזיה, מעבדת מחשבים משוכללת, שלש כיתות לימוד חדר אוכל וכן מטבח מצויד היטב, מחסן ומשרד. המועדון מיועד למפגשים ולפעילויות חברתיות שונות לקשישים.
http://www.aro.org.il/

אור לנפש:
עמותת אור לנפש פועלת מזה שנים בתחום שיקום הנפש בקהילה. במסגרת הזאת הקימה העמותה משתלה שיקומית. המשתלה פועלת כיום במספר מקומות ברחבי ירושלים על מנת להקל על המשתקמים, במשתלה עובדים בכל הכרוך בהכנת העציצים, כמו כן במכירת העציצים במשתלה ובדוכנים.
http://www.ohrlenefesh.org/hebrew-home.htm

בית מעשים טובים:
בית מעשים טובים הוקם לפני כשמונה שנים ע"מ לתמוך ב"שכבות החלשות" בעיר ר"ג. מילוי הצורך הבסיסי במזון באופן שוטף ככלל ולקראת החגים בפרט. מתן מענה בתחום החינוך לאור העלייה ביוקר המחיה ע"י מתן שעורי - עזר , הפעלות , חוגים וכו' אותם מתקשים לספק גם "בני המעמד הבינוני ".
http://www.bmt-assn.org/

בית קפה 'בכיוון הרוח' של עמותת אנוש:
בית הקפה הוקם בפברואר 2009 בשיתוף פעולה של עמותת "אנוש" "סניף תל אביב", אשר שמה לה למטרה לקדם נושא בריאות הנפש ושיפור איכות החיים של נפגעי הנפש ומשפחותיהם בקהילה. בית הקפה מופעל על ידי מתנדבים ומשמש מקום מפגש על ספל קפה עם אווירה של בית קפה שכונתי. בית הקפה עונה על הצורך של אוכלוסיית המתמודדים בתרבות הפנאי.
http://www.bekivunharuach.co.il/

גינות קהילתיות ירושלים:
בירושלים קיימות 34 גינות קהילתיות. גינה קהילתית הינה מרחב משותף בתוך העיר אשר אנשים מהשכונה נפגשים בו ועובדים באדמה בשעות וימים קבועים בכל עונה. בגינות מגדלים צמחי תבלין וירקות אורגנית ולומדים על קיימות ושמירה על הסביבה הלכה למעשה. בנוסף, הגינות משמשות מקום לאירועים קהילתיים, ציון חגים ושמחות אחרות. לכל גינה, כמו לכל שכונה, אופי וסיפור משלה אשר הופכת אותה למיוחדת.
https://www.jerusalem.muni.il/TargetAudience/Residents/CommunityAffairs/communitygardens/site474

גשר אל הנוער:
“גשר אל הנוער” פועלת על מנת לצמצם באופן משמעותי את היקף הנשירה של בני הנוער בסיכון בישראל ולהעניק להם הזדמנות שווה להצלחה עתידית. העמותה הוקמה ב 2002, כיום מפעילה 3 "בתים חמים" בתל-אביב, ופועלת באמצעות צוות עובדים מצומצם, מורים, בנות שירות לאומי ומאות מתנדבים.
http://www.geh.org.il/

החוט המשולש:
עמותת החוט המשולש פועלת משנת 1999 בעיר ירושלים במטרה להעניק לבני הנוער והצעירים בסיכון בית חם, תומך ואוהב, המשלב דרכי טיפול שונות המשלבות תרפיה, יצירה והעצמה שבסופו של דבר מובילות להשתלבותם בחברה נורמטיבית כיחידים בעלי יכולת בחירה, בטחון עצמי ותחושת מסוגלות. בשלושת הפרויקטים של החוט המשולש, אנו שמים דגש על התמקדות בטוב ובהעצמת כוחות החיים הקיימים בצעירים.
http://meshulash.org/?lang=he

הרצליה אוהבת חיות:
העמותה הוקמה במאי 2003 בכדי לשפר את מצב בעלי החיים בהרצליה והשרון. העמותה מטפלת בבעלי חיים נטושים ברחובות ובכלביות ופועלת למיגור התרבות, נטישה והתעללות.
http://www.herzelialovesanimals.org/

יד לקשיש:
ארגון "יד לקשיש" פועל מעל 50 שנה למען שילוב וקידום אלפי קשישים נזקקים בחברה הישראלית באמצעות תעסוקה בסדנאות יצירה ומלאכת יד. העמותה מאפשרת לכ-300 קשישים תעסוקה בסדנאות: עיצוב קרמי, משי, סריגה, נייר, כריכיה, רקמה ועוד.
http://www.lifeline.org.il/index.php

חסדי שלום ואהרון:
העמותה נוסדה על ידי שלמה ועדינה עורקבי בשנת 1998 ופועלת להענקת תמיכה תזונתית לאוכלוסייה נזקקת בישראל על כל גווניה. במהלך השבוע נאספות תרומות ומוצרי מזון ופעם בשבוע מתבצעת חלוקת מזון לנזקקים, המקבלים סל גדול ובו פירות וירקות טריים, מוצרי יסוד, לחם, עוגיות ומוצרי מאפה. כיום העמותה, בעזרתם של כ- 20 מתנדבים, מחלקת מזון לכ- 170 משפחות נזקקות.
http://hasadim.org.il/

כפר סבא ורעננה אוהבות חיות:
את העמותה הקימה קבוצה של תושבים, אוהבי בעלי חיים ואיכות הסביבה, אשר התאגדו לפעול למתן מענה מקצועי לפניות התושבים בנושא בעלי החיים. העמותה פועלת בשיתוף מקצועי עם ה"אגף לאיכות הסביבה" והשירותים הווטרינריים, ומקדמת את יישום הדרכים ההומאניות והמודרניות ביותר בעולם בתחום הטיפול בחיות המחמד והחצר.
http://www.ks-loves-animals.co.il/

מועדון אחים:
המועדון נותן שרות חברתי ותרבותי לאוכלוסייה הבוגרת עם מוגבלות שכלית. החברים  תושבי העיר חולון, המועדון מתקיים שלוש פעמיים בשבוע במשך כל השנה. ייחודיותו היא במימוש חזון השילוב, בהתרחבות מתמדת, ביציבותו לאורך השנים ועצם מיקומו באזור מרכזי ומכובד בעיר.
http://www.holonet.co.il/?CategoryID=106&ArticleID=211

מועדון פורטר-יפו:
מועדון פורטר שם לו למטרה לספק, תחת קורת גג אחת, מגוון רחב של שירותים ופעילויות המיועדים לשיפור איכות חייהם של הקשישים ולהקלת העומס על בני משפחותיהם. קשישים המבקרים במרכז היום נהנים ממפגש עם גברים ונשים בני גילם, וממגוון תכניות שמטרתן להנעים את זמנם ולעודדם לעסוק בפעילויות חברתיות, גופניות, קוגניטיביות ויצירתיות.
לאתר

מפעל החסד 'יד ביד':

מפעל החסד "יד ביד" הוקם בשנת 2000 בכדי לתת מענה "בית חם" ועזרה, עבור אלפי משפחות נזקקות וקשיי יום, ניצולי שואה וגלמודים, באזור השפלה, והישובים הסמוכים. עולים מחבר עמים לצד משפחות אתיופיות, ולצד משפחות נחשלות צבריות, אלמנות ויתומים. למפעל פרויקטים רבים, כגון חלוקת מזון, בית תבשיל, עזרה לכלה, מועדון קשישים ועוד.
http://yadbeyad.co.il/

נאות אביב:
מרכז סיעודי נאות אביב שוכן באזור תל אביב-יפו. מטופלים בו בקשישים סיעודיים וקשישים תשושי-נפש מכל הארץ. את זמנם החופשי מבלים דיירי נאות אביב בין פעילויות חברתיות שונות המתקיימות במקום.
http://www.neotaviv.co.il/

נותנים תקווה:
עמותת נותנים תקווה פועלת בבית חולים ספרא בניין ילדים תל השומר ברמת גן,העמותה מארגנת מסיבות מגשימה חלומות ומעבירה את זמנם של הילדים המאושפזים בבית החולים .העמותה עובדת עם כל בניין הילדים וכל המחלקות .אנחנו משתדלים להגיע לכל ילד וילד המאושפז בב"ח ובאמת לתת לו תקווה ! הילדים מצפים ומחכים לפעילות הבאה שלנו.
http://notnim-tikva.org.il/

ניצני ראשון:
עמותת "ניצני ראשון" הינה עמותה למען ילדים נכים חולים שיתוק מוחין. מזה 10 שנים אנו פועלים כגוף התנדבותי למען שיפור איכות חייהם של הילדים הנכים. אנו מפעילים מרכז לימודי ומועדונית בכל ימות השנה. הקמנו דירת אימון בו יוכלו הילדים ללמוד כישורי חיים ולהתנסות בעצמאות מרבית. כולל לינה מחוץ לבית. בכל יום מקבלים הילדים סיוע לימודי פרטני על ידי צוות חינוכי ומתנדבים רבים הילדים משולבים בבתי ספר רגילים ומגיעים להישגים מעולים בתחום הלימודי.
http://www.nizani.org.il/

עידן:
עמותת עידן מפעילה מגוון שירותים עבור אוכלוסיית הקשישים בעיר ירושלים. העמותה מציעה למתנדבים לתרום בעשייה לטובת הקשישים בשירותים השונים אותם היא מנהלת ומפעילה. המתנדבים יכולים לתרום במתן הרצאות בנושאים שונים, הפעלת חוגים לקבוצות, ליווי זקנים לבדיקות, עזרה בעבודה משרדית וארגונית, ביקורים והפעלות לקשישים בביתם.
http://www.idan-elderly.co.il/

פארק ירושלים:
ממשלת ישראל, עיריית ירושלים והרשות לפיתוח ירושלים חברו יחדיו עם קרן קיימת לישראל ורשות הטבע והגנים כדי לקדם את הקמתו ופיתוחו של פארק ירושלים.
פארק ירושלים הינו מרחב טבעי של שטחים פתוחים הסובבים את ירושלים ושולחים "אצבעות ירוקות" אל הרקמה האורבנית.
מרחבים אלו, המצויים בסמיכות לאזורי המגורים, מתוכננים ומפותחים במטרה לשמור על הסביבה הטבעית ובמקביל ליצור אזורי פנאי ונופש להנאת תושבי ירושלים, המטרופולין ומבקריה.
http://www.jerusalempark.org.il/

קשת:
קשת מפעילה ומפתחת מגוון שירותים לשיפור איכות חייהם של תושביה המבוגרים של תל אביב-יפו. בעידן בו תוחלת החיים גדלה באופן תדיר, יש חשיבות עליונה לקיומה של עמותה, הפועלת כבר למעלה מ-25 שנה ללא כוונת רווח. יעודה הוא מתן שירות לקשיש ולמשפחתו, בכל תקופה בה זקוקים לנו - וכל זאת ברמה של מוסד פרטי, ובאופן המקצועי, המסור והטוב ביותר.
http://www.keshetaguda.org.il/

רוח נשית:
רוח נשית" היא עמותה ללא מטרות רווח, החותרת לחולל שינוי חברתי לקידום כוחן
הכלכלי של נשים נפגעות אלימות בישראל בראייה פמיניסטית, מתוך מחויבות לצדק חברתי ומתוך אמונה כי יציאתן של נשים ממעגלי האלימות כרוכה בביסוס עצמאותן הכלכלית. "רוח נשית" יוזמת ומפתחת פתרונות מקדמי עצמאות כלכלית שיאפשרו לנשים לקבל הזדמנות שווה לפעול לקדום עתידן הכלכלי, לרכוש כלים מקצועיים ולהשתלב בתעסוקה תוך תכנון קריירה לטווח ארוך, צמיחה והתעצמות.
http://www.ruach-nashit.org.il/

רחובות אוהבת חיות:
רחובות אוהבת חיות הינה קבוצת מתנדבים הפועלת בצמוד לכלביה העירונית של העיר רחובות, שאוספת אליה כלבים מהעיר עצמה ומהסביבה.
המתנדבים פועלים למסירת כלבים מהכלבייה ומציאת בתים חמים במטרה לצמצם את מספר ההמתות.
http://www.rehovotlovesanimals.org/

שותף:
עמותת שותף (ירושלים), לילדים ובני נוער עם צרכים מיוחדים, מחויבת לתוכניות המבוססות על שילוב, אשר עונה על הצרכים החברתיים, החינוכיים והמקצועיים של הקהילה. התוכניות שלנו יוצרות הזדמנויות חדשות עבור ילדים ובני נוער- עם ובלי צרכים מיוחדים- להשתתף בפעילויות וללמוד ערכים חשובים של קבלה והבנה.
http://www.campshutaf.org/he/

תכלית האדם:
עמותת תכלית הינו מוסד ללא כוונות רווח, המסייעת למשפחות נזקקות, ליתומים ולאלמנות ללא יוצא מן הכלל. זאת נעשה דרך חלקות סלי מזון, מערך הסעות לבתי חולים ופרויקטים חינוכיים שונים.
http://www.tachlit.org/

ראו עוד:

ארגונים ארציים - ארגונים בעלי סניפים מרובים יופיעו פעם אחת בתחום הארצי

ארגונים במרכז

ארגונים בצפון

ארגונים בדרום

ארגונים בשרון

אנחנו מאחלים לכם התנדבות נעימה ומועילה!

דרונט בניית אתרים
מיסודה של עמותת נחשון
עבור לתוכן העמוד
התנדבות