דלג על בר עליון
דלג על Banners
דלג על Banners
דלג על Banners
דלג על ניווט מהיר
דלג על Banners
מתי אתם עושים את זה?
דלג על Banners

חיל האוויר מחפש משפחות לאירוח פרחי טייס מחו"ל

גם השנה, כמו בקרוב ל-50 השנים האחרונות, יתארחו בישראל קדטים אוויריים (חניכי קורס טייס), ופרחי טייס ותעופה. במקביל, ייצאו להתארח בחו"ל פרחי טייס של חיל האוויר שלנו. השנה יגיעו ב-19 ביולי 26 קדטים וישהו בישראל עד ה-3 באוגוסט. חיל האוויר מחפש משפחות מרעננה, הרצליה ורמת השרון המעוניינות לארח את הקדטים, שיגיעו מארה"ב, בריטניה, גרמניה, צרפת, הולנד, הונג-קונג וטורקיה.

 

חיל האוויר הישראלי חבר שנים רבות ב- IACEA - International Air cadet exchange Association - ארגון בינלאומי לחילופי קדטים אוויריים. מטרת הארגון היא לקרב פרחי טייס ונוער שוחר תעופה וליצור קשרי ידידות ביניהם, ובאמצעותם בין חילות האוויר וארגוני התעופה להם הם משתייכים. כיום חברות בארגון 21 מדינות, מארצות אירופה, צפון אמריקה, אוסטרליה והמזרח הרחוק.

 

"מטרת האירוח הינה יצירת קשר אישי בין המשפחות לבין הקדטים. עניין זה יכול לעזור להסברה הישראלית", אומר דורון בכר, מנהל מחלקת ההתנדבות בעיריית רעננה. "מדובר בשמנת של השמנת של הקדטים בארצם. הם חוזרים לארצות שלהם ומספרים כמה נהנו בישראל ועם המשפחות המארחות, וכך הם הופכים לשגרירי ישראל בהווה. מלבד זאת, בעתיד הם עשויים לעמוד בתפקידי מפתח בפוליטיקה ובעסקים במדינות שלהם -  כך לחוויה המיוחדת הזו יש את הכוח להשפיע על ההסברה הישראלית גם בעתיד. מלבד הקדטים המגיעים לשהות בישראל, גם החניכים שלנו מתארחים במדינות זרות ונוצרת הסברה במדינות זרות".

 

בכר מודה כי הפרויקט השפיע עליו באופן אישי. הוא בחר להיות אחד מאותם מארחים "אני חושב שזה חשוב לארח את אותם הקדטים כי אני חושב שזה טוב עבור העתיד של המדינה שלנו. עבור השגרירות וההסברה שלנו".

 

חיל האוויר רואה בחילופין אלה גורם חשוב ביצירת קשרים אישיים, שיהפכו בעתיד גם לקשרים מקצועיים עם אוכלוסיות מעולם התעופה, אשר בהקשרים אחרים אינם נחשפים לישראל ולישראלים.

המשפחות המארחות תוזמנה לאירועי חיל האוויר (טקס ענידת כנפיים או טקס חשיפת דרגות באקדמיה לטיס) וכן לאירוע הפרידה מהקדטים, בבית חיל האוויר, בראשות אישיות בכירה מחיל האוויר.

 

הדפסהשליחה לחברהגיבו לכתבה
דרונט בניית אתרים
מיסודה של עמותת נחשון
עבור לתוכן העמוד
התנדבות