דלג על בר עליון
דלג על Banners
דלג על Banners
דלג על Banners
דלג על ניווט מהיר
דלג על Banners
מתי אתם עושים את זה?
דלג על Banners

יום הולדת מכל הלב

לכבוד יום הולדתה ה-25 בקשה נועה עוזיאל מחבריה מתנה לא שגרתית: לפנות ליום אחד את הלו"ז שלהם מכל התחייבות קודמת ולבוא איתה להתנדב. וכך, ביום שישי, ה-16 בינואר 09', הגיעה נועה בליווי גדוד של 28 (!) מחבריה הקרובים ביותר ובני משפחתה למרכז לחלוקת ציוד ומזון לנזקקים של עמותת "יד עזר לחבר"בשכונת הדר בחיפה, במטרה לשנות את פני המקום.

בעבר שימש המקום כחנות/מחסן לאלקטרוניקה ולאחרונה החל לשמש כמרכז לחלוקת מזון וציוד לנזקקים. כשנועה וחבריה הגיעו למקום בבוקר, מצאו קירות מתקלפים, לכלוך, עשבים וערימות של בגדים ומזון שמיועדים לתרומה. הצבא הקטן, שרובו ככולו מורכב מחיפאים בהווה ובעבר, הפשיל את שרווליו וניגש למלאכת השיפוץ.

ראשוני המגיעים נשלחו לעבודות צביעה ושיפוצים, הבאים - לעבודות סידור מחסן. כל אחד מצא את הנישה שלו שבה יכול היה לממש את כישוריו, אם ביצירתיות ואם בעבודות פיזיות מאתגרות. החברים לא נשארו לבדם במערכה, ובאמצע היום הצטרפו אליהם גם ארבעה מילדי השכונה שבאו לעזור בעבודה (רק אחרי שקיבלו אישור מאמא להתלכלך, כמובן). כשהגיע זמן להפסקת עוגה, אף אחד לא רצה לעזוב את העבודה שלו וכולם ענו תשובות בסגנון "אני תיכף בא...."!

כשנשאלו החברים איך עבר עליהם היום, תגובות נלהבות נשמעו מכל עבר:" היה מדהים! היה ממש כיף להרגיש שעושים משהו כדי לצאת מהבועה הסטודנטניאלית הזו סוף סוף...וגם היה אדיר בלי שום קשר..." אמר אחד החברים, וחברה אחרת הוסיפה: "כל מי שהיה באותו יום מופלא מרגיש התעלות אמיתית !"

מנהל העמותה – שמעון סבג – היה נרגש ושב והודה לחברים על השינוי שחוללו במרכז. "מרסלו ושמעון, מנהל העמותה, עזרו לי להרים את האירוע וסיפקו את כל הציוד הדרוש. שיתפו פעולה והיו פשוט נהדרים. היה פשוט יום מדהים שאני לא אשכח בחיים." סיכמה נועה את האירוע, "לא יכלתי לבקש יום הולדת טוב יותר מזה. לעשות משהו כיף, מועיל ושונה עם כל האנשים שאני הכי אוהבת. מה יכול להיות יותר טוב מזה? שיתוף הפעולה של החברים שלי היה מלא ובלי הסתייגויות. הם עשו את כל העבודה והספקנו פי שתיים יותר ממה ששיערתי שנספיק. לא יאומן כמה יכולים 30 אנשים חדורי מוטיבציה והמון רצון טוב להספיק ב- 4 שעות. אני ממליצה לכל מי שמחפש לעשות משהו מיוחד ליום הולדת, למצוא מקום להתנדב ולהזמין את החברים והמשפחה. היתרון האמיתי ביום הולדת הוא שאף אחד לא יכול לסרב לך!"

הדפסהשליחה לחברהגיבו לכתבה
תגובות
מס. התגובהתוכן התגובה
1. גולן נהרי (24/02/2009 21:56:25)
2. מישהי (1/03/2009 17:31:01)
3. קרן סלע (3/03/2009 22:53:44)
4. פורים (10/03/2009 13:04:04)
דרונט בניית אתרים
מיסודה של עמותת נחשון
עבור לתוכן העמוד
התנדבות