דלג על בר עליון
דלג על Banners
דלג על Banners
דלג על Banners
דלג על ניווט מהיר
דלג על Banners
מתי אתם עושים את זה?
דלג על Banners

"אפילו יד אחת מספיקה כדי לגעת למישהו בלב"

נטע היא מתנדבת בשירות תעסוקה יוצרת לקשישים מרותקי בית מבית היוצר של ארגון "יד שרה". לאחרונה פנתה אלינו נטע וביקשה שנפרסם את סיפורה באתר חברה טובה, על מנת לגייס מתנדבים נוספים לפרוייקט. את מוזמנים לקרוא את סיפורה המרגש - ולהצטרף אליה ואל חבריה.

"לפני מספר חודשים זכיתי להכיר אדם מקסים, בן 85 פלוס, המצליח להתנהל באופן עצמאי יחסית, אבל בודד מאד", מספרת נטע.."אשתו נפטרה לפני 8 שנים ומאז הוא גר לבד. יום יום הוא יושב בערב, לבד, אפילו לא מדליק את האור, ואין לו עם מי לדבר. חש ערירי וגלמוד בעולם. נכון שהילדים מגיעים בסופ"ש לשעה שעתיים... אבל כל שאר השבוע הוא לבד, וזה הרבה מאוד זמן. זהו הרגע בו גיליתי כמה קשה היא בדידותם של הקשישים".

"כשאני מגיעה לביתו ואנחנו רואים ביחד סרט - או בשעות בהן הוא מספר לי סיפורים אישיים מרתקים מהעבר המאוד רחוק, מהמלחמות, מאירועי החיים הארוכים שעבר - האושר שלו קורן מעיניו. ניכר  שכל כך טוב שיש לו למי לספר מה קורה איתו, ואנו מבלים שעה מתוקה יחד. לא באמת חשוב אם הוא מספר לי סיפור שכבר שמעתי פעמיים או שלוש - הפנים שלו קורנות ואני יודעת שאני שם בשבילו לזמן הקצרצר הזה, וזוהי מצווה גדולה לשמח אותו. זוהי הפעם הראשונה בחיי שאני באמת מבינה וחווה כמה קשה היא בדידות לאדם, כמה נוראה היא ומזעזעת".

"אז אנשים יקרים, אם יש לכם מעט זמן, פעם בשבוע או פעם בשבועיים להגיע לבקר קשיש, להקדיש לו הקשבה ולב פתוח, לשתות איתו תה ולפטפט על הא ודא, אני אשמח אם תיצרו עמנו קשר. ועוד טיפ קטן אם בברכות עסקינן. לפי הבודהיזם, ככל שאדם צובר קרמה טובה ועושה מעשים טובים מכל הלב, כך יזכה להגשים את כל משאלותיו ורצונותיו בחיים אלה. אז קדימה... ראו זאת כהזמנה אישית לתרום את חלקכם, שהוא קטן עבורכם, אך גדול מאוד עבורם, ולהתנדב."

סיפורה של נטע הוא רק אחד מתוך מאות סיפורים שאנו שומעים ממתנדבי שירות תעסוקת בית בארגון "יד שרה". יד שרה מפעילה שירות תעסוקה יוצרת למרותקי בית, הפועל במסגרת האגף לשירותי בית וקהילה. השירות מיועד לאנשים בעלי קשיים תיפקודיים המרותקים לביתם ואשר אינם מסוגלים להשתלב בפעילויות הקיימות בקהילה, בשל מוגבלותם הפיזית, וכן לקשישים בודדים אשר נמצאים רב הזמן לבדם בבית. השירות מבוקש מאוד ע"י הקשישים וכיום הוא ניתן ב- 22 מקומות ברחבי הארץ, ונהנים ממנו מעל 1,000 מטופלים בעזרת מתנדבים העורכים ביקורים חברתיים בבתי הקשישים, לימוד והכרת המחשב, עבודות אמנות ויצירה, תיעוד סיפורי חיים ועוד.....

הנכם מוזמנים לפנות לטלפונים המוצגים מטה - או למוקדי ההתנדבות של ל"יד שרה" – על מנת לעזור לקדם ולהעלות למודעות הציבור את מצבם הכל- כך לא פשוט של אנשים אלו, ולנסות לשפר במקצת את איכות חייהם ולהכניס איזה שהיא נקודת אור לביתם.

ליצירת קשר אנא בחרו את איזור ההתנדבות המתאים לכם;

 אזור ירושלים: נטע - 02-6444577

אזור הדרום: שלומית – 052-5906675

אזור המרכז: פליאה – 03-9549972, 052-6109607

אזור הצפון: רינת – 052-8074099

לאלה ממכם שמעוניינים לעזור בארגון ערבים חווייתיים עבורם בהתנדבות (חידות, צחוקים, סיפורים, שירה, נגינה וכו'), אנא שלחו הודעת דוא"ל לכתובת neta22@netvision.net.il

הקליקו והגיבו למאמר זה

הדפסהשליחה לחברהגיבו לכתבה
דרונט בניית אתרים
מיסודה של עמותת נחשון
עבור לתוכן העמוד
התנדבות