דלג על בר עליון
דלג על Banners
דלג על Banners
דלג על Banners
דלג על ניווט מהיר
דלג על Banners
מתי אתם עושים את זה?
דלג על Banners

מבצע צבעי

חיילים מתרגלים טכניקות הסוואה (הגדלה)

עשרים חיילים ממערך הנ"מ (נגד מטוסים) של חיל האוויר הגיעו באמצעות חברה טובה למבצע התנדבות: צביעה וגינון  בבית לדיור מוגן של נפגעי נפש בבאר שבע.
הפעילות החלה בהסבר כללי על מסגרת הדיור המוגן (בשונה מהוסטל), מפי אביבה המנהלת. בבית שנבחר לשיפוץ, מתגוררים תשעה דיירים מבוגרים, המנהלים חיים עצמאיים למדי. במרבית שעות היום, הדיירים נמצאים תחת השגחתה של אביבה והמדריכה איילה, ואילו בלילות ובסופי שבוע הם נשארים לבדם בדיור המוגן ודואגים אחד לשני.
בתום ההסבר, התחלקו המתנדבים לקבוצות והחלו לצבוע את חדרי השינה, כאשר כל דייר אחראי לעזור לחיילים בצביעת החדר שלו. העבודה נעשתה בצורה מהירה ומקצועית, ועם הרבה מוטיבציה. בתום צביעת החדרים בקומה העליונה, עברה הקבוצה לקומה התחתונה לצורך שיפוץ המטבח והמרפסת, שבה נעשו גם תיקוני טיח.

במהלך העבודה, נוצרו קשרים חבריים בין החיילים לדיירי הבית, וניכר היה ששני הצדדים שמחים משיתוף הפעולה. לאחר הפסקת צהריים באדיבותה של אביבה, התפנו החיילים לסיים את העבודה - חלקם בנקיונות ובתיקוני צבע קטנים, ואחרים בשתילת שתילים (אשר הובאו במיוחד בשביל פעילות זו) ביחד עם דיירי הבית.

"זאת יוזמה ברוכה, במיוחד לכאלה שמקבלים תנאים מאוד בסיסיים ומממנים בעצמם את כל הוצאות הבית", אמרה במהלך הפעילות איילה המדריכה. "לארגן צביעה כזאת באופן עצמאי היה עולה המון כסף ומאלץ אותנו לצמצם פעילויות רבות אחרות על חשבונה".
נהניתי מאוד מפעילות זו, נהניתי לראות חיילים באים", סיפרה אילנה, אחת מדיירות הבית. חברהּ לבניין, נחום, הוסיף כי "אני נורא שמח שצבענו בדיור המוגן. שיהיה חג שמח ושנה טובה לכולם".
מירן, חיילת נ"מ, סיפרה כי "היה כיף! נחמד לבוא, לראות את האנשים ולעזור. הייתה הרגשה של פעילות משמעותית".
חבריה ליחידה סיכמו ש"עשו כאן עבודה יפה, והיה מגבש".

תוכלו להגיב לכתבה על ידי לחיצה על כפתור "הוסף תגובה", כאן למטה.

הדפסהשליחה לחברהגיבו לכתבה
דרונט בניית אתרים
מיסודה של עמותת נחשון
עבור לתוכן העמוד
התנדבות