דלג על בר עליון
דלג על Banners
דלג על Banners
דלג על Banners
דלג על ניווט מהיר
דלג על Banners
מתי אתם עושים את זה?
דלג על Banners

גינה לי חביבה

חג חנוכה בנתניה

ביום חמישי ה-17.12 הגענו להדליק נר שביעי של חנוכה ולהקים גינה בהוסטל של נפגעי נפש בנתניה. זה היה יום גשום והשתוללה סערה בחוץ אבל עידן גונן, מי שריכז את הפעילות שב ואמר, "מי שבא לעשות מעשים טובים לא נפגע. אנחנו נגיע ויפסק הגשם, אתם תראו. הגענו להוסטל 5 מתנדבים אילת, עידן, דני, אורי (הבן של דני) ואני. בהוסטל חיכו לנו בישיבה במעגל 15 משתקמים.

התחלנו בסבב בו כל אחד אמר את השם שלו ואיפה הוא עובד, חלק מהמשתקמים עובדים בניקיון, חלקם עושים זרים של ממתקים, חלקם גננים, סיפרנו גם על עצמנו, כמובן. דיברנו קצת על חנוכה, המשתקמים סיפרו לנו את הסיפור ועידן הוסיף עוד קצת סיפורים משלו. אחד המשתקמים הדליק נרות חנוכה, בירך על הנרות ופצח בשירת מעוז צור, הוא גם ידע את כל המילים, רשם אותם על דף מזיכרון והרשים את כל הנוכחים. חילקנו לכולם שירונים ושרנו שירי חנוכה, כולם נהנו מהשירים הרבים. זה היה נחמד שגם אם אין גיטרה ותופים יכולנו לשיר ביחד וליצור מנגינה אנושית משותפת ונעימה. ברקע כבר יכולנו להריח את הסופגניות שהתחממו בתנור שחברת שופרסל תרמה, ואת עוגת האגוזים ובננה שאחת המשתקמות אפתה. שיחקנו משחק בו כל אחד קיבל קלף ובו היה מספר מאחד עד חמש, ואז אמרנו שכל מי שיש לו מספר 2 מספר על 2 מאכלים שהוא אוהב שקשורים לעדה שלו ואנחנו היינו צריכים לנחש את העדה, כל מי שהיה לו מספר 1 (אס) היה צריך לשיר שיר מהעדה שלו, אחד הדיירים שר שיר מקסים בפרסית וכולנו התרגשנו, כל מי שיש לו מספר 4 סיפר על 4 דברים שעושים לו טוב, ומי שיש לו מספר 5 אומר חמישה שמות של אנשים שהוא אוהב.

הקמת גינה משותפת

אחרי הפעילויות סיפרנו להם מה אנחנו הולכים לעשות היום, להקים גינה בחצר של ההוסטל. הזמנו את החברים להצטרף לפעילות של הקמת הגינה. לפעילות הצטרפו 14 בנות מתנועת הנוער בני עקיבא. הבנות ממקומות שונים בארץ נפגשו כולן בסמינר ארצי וחברו יחדיו לפעילות התנדבותית על מנת לסייע לחברה ולאנשים שזקוקים. הבנות הגיעו נלהבות ורעננות, מלאות שמחת חיים, חלקן הפשילו שרוולים ויצאו להתנדב בהקמת הגינה וחלקן העבירו פעילות לדיירים בתוך ההוסטל. הבנות הכינו משחק בינגו לחנוכה ודוד שניצח שם עליו את הכתר ולא היה מוכן להוריד ממנו את הכתר כל הערב, ממש הרגיש כמו דוד המלך. לאחר מכן הבנות עשו פעילות מהנה שבה הדיירים אומרים אות ואז כולם צריכים לחשוב על שיר שמתחיל באותה אות.

בגינה בחוץ הוצאנו עשבים שוטים, הפכנו את האדמה, גרפנו אותה, לקחנו כפות ועשינו גומחות באדמה, שתלנו שתילי נוח צילום קבוצתי חגיגיוצמחי תבלין ותוך זמן קצר יצרנו גינה יפיפייה. קראנו לאחד הדיירים ולמדריך שלו והסברנו לדייר כיצד יש לשמר את הגינה, הבאנו לו כלים, מגרפה קטנה ומשפך, והסברנו לו שהתפקיד הוא בעיקר להוציא עשבים שוטים ואם יש צורך אז להשקות את הצמחים.

לאחר מספר שעות של משחקים, שירים והקמת גינה , הודנו לדיירים על הערב הנעים ויצאנו החוצה לסכם את הדברים. דני, אחד המדריכים בהוסטל סיפר למתנדבים קצת פרטים על ההוסטל, על בעיית הסטיגמה שיש לאנשים על אנשים נפגעי נפש ואמר לבנות שהן עכשיו שגרירות שיכולות לעזור למשתקמים להשתלב בקהילה ולשבור את הסטיגמה. דני יצא עם טעם טוב מהפעילות ושמח לראות את דודו של אחת המשתקמים ששמח ואמר, "דודו זורח, אני מרגיש שהוא חודש לא יוריד את החיוך מהפנים...".

הדפסהשליחה לחברהגיבו לכתבה
דרונט בניית אתרים
מיסודה של עמותת נחשון
עבור לתוכן העמוד
התנדבות