דלג על בר עליון
דלג על Banners
דלג על Banners
דלג על Banners
דלג על ניווט מהיר
דלג על Banners
מתי אתם עושים את זה?
דלג על Banners

"לא האמנו למראה עינינו"

חיילי "נץ דרום" בתמונה קבוצתית

25 חיילים מיחידת "נץ דרום" הגיעו, באמצעות חברה טובה, לפעילות התנדבות: לסייע בהקמת פינת חי מורחבת להוסטל "בית אבישי" שבבאר שבע. "בית אבישי" הינו הוסטל שמספק דיור מוגן בקהילה לנפגעי נפש מגיל 25 ועד 65, שסובלים ממגוון הפרעות רגשיות ונפשיות. בהוסטל נעשית עבודת שיקום עם הדיירים, שמטרתה קידום שלהם לעצמאות בכל תחומי החיים.
 
לירון קידר, מנהלת ההוסטל: "אנו נותנים לדיירים אפשרות לבחור ולקבל החלטות שנוגעות לחיים שלהם, ובכך לתרום לעצמאותם. החלטנו לבנות פינת חי מורחבת, לאור ההשפעה החיובית שיש לחיות על הדיירים. הטיפול, הליטוף והאחריות כלפי החיות תורמים להם מאוד".
 
לאחר שיחת פתיחה קצרה, שבה שמעו החיילים על ההוסטל ועל פעילותו, החלה עבודת הכפיים. החיילים פינו וניקו את השטח, גזמו ענפים והכשירו את הקרקע ליציקת בטון. לאחר מכן יצקו את הבטון והניחו את יסודות הברזל לפינת החי החדשה. בנוסף, תיקנו החיילים את הגדר ואף צבעו אותה ואת שער הכניסה. 
 

                      יוצקים את הבטון                זהירות על הנעליים!

בגמר העבודה הקשה, נפגשו החיילים עם שני דיירים שסיפרו על ההוסטל, על הפעילויות שקיימות בו ועל תוכניותיהם לעתיד. המפגש עם הדיירים היה משמעותי עבור החיילים, שזכו לראות פנים אל פנים את האנשים שעבורם עמלו. בסיכום המפגש, אמרו החיילים: "התמלאנו גאווה. שמחנו להיות איתכם כאן בהוסטל, תודה שנתתם לנו לעזור לכם ונשמח לעזור לכם תמיד".
 
לירון, מנהלת ההוסטל, סיכמה את יום הפעילות המוצלח:
"הגיעו אלינו 25 חיילים, 'מורעלים', עם מוטיבציה, נכונים לכל משימה – ובלבד שתהיה עבודה קשה. בסיכום היום, לא האמנו למראה עינינו. פינת החי עמדה מוכנה לקלוט את החיות. בקרוב נוכל להכניס אליה אוגרים, ארנבים, ציפורים, ברווזים ועוד. אנחנו מודים מקרב לב לחברה טובה ולחיילי הסוללה מיחידת 'נץ דרום' על הנכונות שלהם לעזור ולתרום לקהילה".

 

תוכלו להגיב לכתבה על ידי לחיצה על כפתור "הוסף תגובה", כאן למטה.

הדפסהשליחה לחברהגיבו לכתבה
תגובות
מס. התגובהתוכן התגובה
1. סתיו (8/08/2007 10:39:08)
דרונט בניית אתרים
מיסודה של עמותת נחשון
עבור לתוכן העמוד
התנדבות