דלג על בר עליון
דלג על Banners
דלג על Banners
דלג על Banners
דלג על ניווט מהיר
דלג על Banners
מתי אתם עושים את זה?
דלג על Banners

"באים לעזור לשדרות, אבל שוכחים אותנו הקשישים"

עושים חג שמח לניצולי השואה בשדרות (צילום: תמיר חן)

למעלה מ-20 מתנדבים, מהמכינה הקדם צבאית נחשון, מחברה טובה ומעמותת "עמך", נפגשו בשדרות למבצע התנדבות: לחלק משלוחי מנות לכ-60 ניצולי השואה החיים בעיר. תחילה, נפגשו המתנדבים במשרדי עמותת "עמך" בשדרות, שם קיבלו הסבר על ניצולי השואה שבעיר, ומצבם המיוחד: רובם לא ניידים ומפחדים להסתובב בחוץ, מחשש שלא יספיקו לתפוס מחסה במקרה של "צבע אדום". לכן, בניגוד למה שקורה בערים אחרות - הם לא נפגשים עם אנשים אחרים במועדוני קשישים, ועבור חלקם הביקור של מתנדבי "עמך" פעם בשבוע הוא הביקור היחידי שהם מקבלים כלל.

במהלך הפעילות, ביקרו המתנדבים בבתיהם של ניצולי השואה וחילקו להם משלוחי מנות. בכל בית, בילו המתנדבים בין 10 דקות לשעה תמימה. לאחר מכן, פנו חלק מהמתנדבים למועדון הקשישים שבעיר, ושם פגשו ניצולי שואה נוספים. הקשישים כולם שמחו מאוד לראות מתנדבים צעירים, חייכו הרבה והשתתפו בשיחה. סוניה קליין, ניצולת שואה ילידת הונגריה, סיפרה: "זה מאוד משמח שבאתם. מכל האנשים שבאו לעזור לתושבי שדרות, אף אחד עדיין לא בא לבקר אותנו הקשישים". על מצבה של העיר, אמרה: "יש הזנחה גדולה מאוד, בעיקר באזורים שרחוקים ממרכז העיר - אין כאן אפילו פנס רחוב בלילה. חבל מאוד על המצב של שדרות. אני חיה כאן מעל ל-30 שנה, אבל אחרי מה שעברתי - זה לא מה שישבור אותי". סוניה שלפה רסיס מתכת מכיסה, ואמרה: "לפני שנה וחצי עף דרך המרפסת רסיס של קסאם, עבר את כל הבית, כרת את אחד מפרחי הנוי שלי ונחת ליד המקרר בצד השני של הבית - אני שומרת אותו כמזכרת לנכדים".

המתנדבים והניצולים שמחו מאוד מהפעילות המשותפת. האווירה הייתה שלווה ורגועה, וכולם נהנו. ג'ודית, מתנדבת צעירה שבילתה עם סוניה, התרגשה מאוד מהביקור: "הלוואי שהייתה לי סבתא כזאת. היה מאוד מעניין להקשיב לסיפורים שלה. היא אישה חכמה עם אנרגיה, שמחייכת כל הזמן. זה גרם לי להרגיש אופטימיות". וסוניה, שהצליחה להשרות אופטימיות גם לנוכח המצב בשדרות, סיכמה את הדברים באומרה: "בסך הכל, אנחנו והם בני דודים. אבל הכי חשוב - שקודם כל נלמד לחיות בשלום בינינו לבין עצמנו".

הקליקו והגיבו לכתבה זו

הדפסהשליחה לחברהגיבו לכתבה
דרונט בניית אתרים
מיסודה של עמותת נחשון
עבור לתוכן העמוד
התנדבות