דלג על בר עליון
דלג על Banners
דלג על Banners
דלג על Banners
דלג על ניווט מהיר
דלג על Banners
מתי אתם עושים את זה?
דלג על Banners

התנדבות לילית

יוצאים לחלק בגדים ושמיכות (צילום: מיכל שוקרון)

בלילה קר התכנסה בתחנה המרכזית החדשה בתל אביב קבוצה של חבר'ה אכפתיים שלא הכירו אלה את אלה. כל אחד הביא איתו מרק, שמיכה ובגדים לחלוקה, והגיע - מכרמיאל, מרמת גן, מראשון לציון, מהרצליה, מתל אביב, מרעננה, מגבעת שמואל, מפתח תקווה, מבאר שבע ועוד. "לא הייתי צריכה להתאמץ - פשוט הכנתי מרק והגעתי", סיפרה דניאל מגבעתיים.

כזכור, מדובר בפעילות שהחלה מיוזמה נפלאה של פעילת חברה טובה, רינת אשר:
"הייתי מעוניינת להציע רעיון לעזרה לנזקקים בחורף הקר הזה. שכל מתנדב יביא שמיכות או כל דבר מחמם אחר ונלך כולנו למקומות שבהם ישנם קשישים או הומלסים ונחלק שמיכות ומרקים חמים וטעימים"
גם רינת הגיעה לפעילות, וזכתה לראות את החלום שלה הופך למציאות.

תחילה, נפגשו המתנדבים עם מישל, נציג מחלקת דרי רחוב בעיריית תל אביב, וממנו שמעו על המצב של דרי הרחוב בעיר. לאחר מכן נעשתה חלוקה לקבוצות: כל קבוצה הצטיידה במרקים, לחמים, שמיכות ובגדים - והלכה לגזרה אחרת לחלק בה. דרי הרחוב, אלה שמדברים עברית ואלה שאינם, שמחו מאוד והודו למתנדבי חברה טובה. אחד מדרי הרחוב אף הרחיק לכת והתעקש לרשום על פיסת קרטון את שמותיהם של המתנדבים שהגיעו לפעילות, על מנת להודות להם. גם המתנדבים הוקסמו מהמפגש עם דרי הרחוב, שקיבלו את הסיוע בשמחה רבה ובחיבה, והעריכו כל מתנדב שנגע בהם וכל מתנדבת שהתכופפה לכסותם. במיוחד ציינו המתנדבים את הזרים, ששמחו על המגע החם מהישראלים הנחמדים, ואמרו כל הזמן: God bless you. בסיכומו של הערב, המתנדבים סיפרו כמה הם שמחו על ההזדמנות להתנדב ולעשות מעשים טובים - והציעו שפעילות זו תתקיים באופן קבוע אחת לחודש.

רוצים להיפגש שוב, אחת לחודש (צילום: מיכל שוקרון)

יותר מ-11 ארגזים של בגדים ושמיכות, שנתרמו על ידי עמותת "לשובע" וכן "ויצו" תל אביב, חולקו במהירות רבה. גם הלחם שנתרם על ידי "לחם ארז" והמרקים שהוכנו בסיוע לוגיסטי של "פעמית סטור" בפתח תקווה נגמרו חיש מהר.
בהזדמנות זו, תודה גם לקיוסק לוינסקי, שתרם בקבוקי מים, צעצועים, טונה ובגדים לילדים.

הייתה זו התנדבות שעשתה לכולם חשק של עוד. "כל המתנדבים היו נחמדים מאוד, ובסך הכל הייתי צריכה להשקיע שעתיים, בערב שהוא די פנוי לי גם כך. הנוחות שמציעה התנדבות חד פעמית תגרום לי לבוא גם למפגשים הבאים", סיכמה דניאל.

הקליקו והגיבו לכתבה זו

הדפסהשליחה לחברהגיבו לכתבה
תגובות
מס. התגובהתוכן התגובה
1. טל (25/02/2008 14:30:18)
2. אבי בניטוב (25/02/2008 18:54:28)
3. אתי כובש (28/10/2008 16:22:18)
דרונט בניית אתרים
מיסודה של עמותת נחשון
עבור לתוכן העמוד
התנדבות