דלג על בר עליון
דלג על Banners
דלג על Banners
דלג על Banners
דלג על ניווט מהיר
דלג על Banners
מתי אתם עושים את זה?
דלג על Banners

רוקמים חלום עם ילדי אור שלום

"אני יודע! זה משמש!". משחק ניבים וביטויי (הגדלה)

"אור שלום" הוא ארגון ללא מטרות רווח שמקים ומפעיל בתים לילדים שהוצאו מביתם בגלל התעללות, עזובה ומצוקה קשה, וכן מגוון תכניות למען ילדים בסיכון בקהילה. ב"אור שלום" גדלים ילדים המגיעים ממקלטי חירום, מהרחוב וממקומות אחרים שלא הצליחו להתמודד עמם. לכל ילד סיפור קורע לב, וצוות גדול של מטפלים שמנסה להשכיח את צרות העבר ולבנות עתיד אופטימי יותר. ילדים אלה חיים בתוך הקהילה, לומדים בבתי ספר רגילים, ומנהלים אורח חיים זהה לזה של חבריהם לכיתה. בכל משפחתון של "אור שלום" גדלים 7-11 ילדים בני 6-18, עם זוג הורי-בית וילדיהם הביולוגים.

מתנדבי חברה טובה דרום הגיעו למשפחתון ליסון של ארגון "אור שלום", על מנת לשמח את ילדי המשפחתון לרגל ראש השנה לאילנות. וכך נערך סדר ט"ו בשבט של כעשרים איש, שכלל קטעי קריאה לילדים, שירים, הפעלות, משחקים, יצירה של דמויות משעשעות מפירות ואף תחרות בינגו. הילדים כולם נהנו, שמחו וצחקו במהלך הפעילות כולה - הייתה אווירה יוצאת מן הכלל באוויר והחיוכים הרחבים היו פשוט מדבקים. שיתוף הפעולה של הילדים היה רב, וכולם השתתפו בשירה וגם בפעילויות המאתגרות יותר כגון תשבץ ענק ומיוחד לחג, ומשחק ניבים וביטויים.

ליאת, פעילה בחברה טובה דרום וממארגני הפעילות, סיפרה: "איך שנכנסנו, מצאנו את עצמנו במקום עם אווירה חמה וביתית כל-כך. כולם השתתפו ושיתפו פעולה, הילדים, המתנדבים, אפילו ההורים". גם המתנדבת אבישג נהנתה מאוד: "האווירה הייתה מעולה, פשוט כיף לא נורמלי. אני חושבת שזו הייתה חוויה נהדרת עבור כולם - הילדים נהנו מפעילות שהייתה כיפית וגם חינוכית, וגם ההורים שלהם נהנו מאוד. ואנחנו המתנדבים כל כך שמחנו לראות איך כולם משתפים פעולה. היה כיף לעשות מעשה טוב לכבוד החג".

הקליקו כאן והגיבו לכתבה זו

 

הדפסהשליחה לחברהגיבו לכתבה
תגובות
מס. התגובהתוכן התגובה
1. מעיין (25/01/2008 16:15:39)
2. חני חנאוקר (30/01/2008 13:15:22)
דרונט בניית אתרים
מיסודה של עמותת נחשון
עבור לתוכן העמוד
התנדבות