דלג על בר עליון
דלג על Banners
דלג על Banners
דלג על Banners
דלג על ניווט מהיר
דלג על Banners
מתי אתם עושים את זה?
דלג על Banners

צוחקים ומשחקים עם חניכי אק"ים

מתנדבים וחניכי אקי"ם בתמונה קבוצתית (צילום בא (הגדלה)

את מסיבת ט"ו בשבט שערכו פעילי חברה טובה נהריה בשיתוף עם מועצת התלמידים של חטיבת הביניים אורט רוז בעכו, לא ישכחו בסניף אקי"ם עכו במהרה. מדובר בחגיגת ט"ו בשבט שהופקה על ידי 25 מתנדבים עבור צעירים ובוגרים הלוקים בפיגור שכלי ובבעיות התפתחותיות.

המתנדבים והחניכים החלו בפעילות מקסימה ומרגשת של בניית "עץ משאלות" לכבוד חג ט"ו בשבט. כל חניך חשב על משאלה וביחד עם המתנדבים כתב אותה על עלה מבריסטול, ואף קישט אותו בצבעים וציורים. לאחר מכן נוצר עץ יפהפה שהכיל את כל המשאלות של כל החניכים. לאחר מכן עברו לחלק האהוב ביותר על חניכי אקי"ם: ריקודים! החניכים שמחו וקפצו, ומתנדבי חברה טובה ותלמידי חטיבת הביניים התרגשו לרקוד איתם. בהמשך שיחקו כולם יחדיו במשחקים והפעלות כגון "חבילה הגיעה", ולבסוף קיבלו החניכים מתנה של פירות יבשים לחג, כדי שיישאר להם הטעם הטוב בפה.

מנהלת המועדון התרגשה מאוד: "מזמן לא היה כזה יום כיפי באקי"ם! מאוד מרגש שגופים מתחברים יחדיו ופועלים. היו כל כך הרבה מתנדבים, וכזאת תחושה של חום וכיף. פשוט חוויה". וגם המתנדבים נותרו נפעמים: "רצינו לעשות שמח לחניכי אקי"ם, לתת להם שעתיים של הנאה נטו. זה היה כיף ונחמד, וכולם התרגשו מכמות המתנדבים שהתאספה יחדיו כדי להרים את האירוע הזה". מיטל, חברה בגרעין חברה טובה נהריה, סיפרה: "הייתה אווירה של חום ואהבה, אין מילים לתאר. כולם נהנו, שמחו, רקדו, צחקו והתחברו אלה אל אלה. היה משמח וכיפי - נהנו מאוד, לא פחות מהחניכים".

הנקודה שהייתה אולי המיוחדת ביותר עבור המתנדבים, הייתה שיתוף הפעולה יוצא הדופן בין פעילי חברה טובה לבין תלמידי חטיבת הביניים. תלמידי כיתות ז'-ט' מחטיבת הביניים אורט רוז הכינו חלק גדול מאוד מהפעילות והיו פעילים מאוד במהלך האירוע כולו. בעיקר, הופתעו תלמידי חטיבת הביניים לגלות, שבין פעילי חברה טובה ישנן גם כמה תלמידות תיכון - שתורמות מזמנן ללא כל תמורה. ויותר משהופתעו המתנדבים בגילאים השונים אלה מאלה, הם יצאו כולם עם הרגשה מיוחדת. אותו סיפוק, שאפשר לקבל רק מתוך עשייה חברתית.

הקליקו והגיבו לכתבה זו

הדפסהשליחה לחברהגיבו לכתבה
תגובות
מס. התגובהתוכן התגובה
1. אריאל (24/01/2008 08:51:49)
דרונט בניית אתרים
מיסודה של עמותת נחשון
עבור לתוכן העמוד
התנדבות