דלג על בר עליון
דלג על Banners
דלג על Banners
דלג על Banners
דלג על ניווט מהיר
דלג על Banners
מתי אתם עושים את זה?
דלג על Banners

"לא צריך להיות מתורגל כדי לעשות מעשה טוב"

מתנדבים בחברה טובה בפתח בית החולים סורוקה (הגדלה)

לפעמים, לא צריך להקדיש מאמצים גדולים כדי לשמח את הזולת. ענת ויפתח בני ה-13 מלהבים ביקשו להקדיש כמה משעות הפנאי האחרונות שלהם בחופשת החנוכה, כדי לעשות מעשים טובים. באתר של חברה טובה חיכתה להם פעילות בבית החולים סורוקה בבאר שבע, שהוכנה מ-א' ועד ת' על ידי עשרה סטודנטים מאוניברסיטת בן גוריון. הנער והנערה היו צריכים רק להירשם ולהגיע.

ולא רק הם. עשרים סטודנטים נוספים מהאוניברסיטה הצטרפו לפעילות, וביחד הלכו כולם לעשות שמח במחלקות הילדים ובמחלקה הגריאטרית של בית החולים. הסטודנטים המארגנים הביאו גיטרות, שירונים, משחקים, כדורי ג'אגלינג ועוד הפתעות, ועברו בין המחלקות. כל ילד שרצה לשיר או לשחק זכה לתשומת לבם המלאה של המתנדבים עם מחרוזת שירי חנוכה, מופע ג'אגלינג או משחקי חברה.

שרון, סטודנטית מאוניברסיטת בן-גוריון שביקרה במחלקה הגריאטרית, גילתה שהקשישה שעימה שוחחה נהנתה מאוד מחברתה: "הייתה לנו שיחה נעימה מאוד. זה עושה טוב לעזור ולהקדיש תשומת לב לאנשים". סטודנטים נוספים אירחו חברה לקשישים, ואילו אחרים העדיפו דווקא לשמח את הילדים: "הוצאנו אותם מהשגרה האפורה של המחלקה", סיפרה עתליה. ואילו רמי, שניגן בגיטרה ושר עם הילדים, הודה כי הוא אינו מתורגל בהתנדבות: "אבל לא צריך להיות מתורגל כדי לעשות מעשה טוב".

החיבור שנוצר בין המתנדבים לבין הילדים מחד והקשישים מאידך מילא את מסדרונות בית החולים באווירה משמחת. "נהדר לחשוב איך שעה וחצי מזמנך יכולה לצבוע מקום כמו מחלקה אונקולוגית באור חיובי", סיפר יוני, אחד הסטודנטים שארגנו את הפעילות. ובסיכומו של היום, נוכחו הסטודנטים וגם התלמידים הצעירים לראות כיצד אפשר, אפילו בהתנדבות חד-פעמית של שעתיים, לעשות מעשה טוב ולצאת בהרגשה נהדרת.

הקליקו כאן והגיבו לכתבה זו

הדפסהשליחה לחברהגיבו לכתבה
תגובות
מס. התגובהתוכן התגובה
1. אור גל (30/12/2007 15:05:50)
דרונט בניית אתרים
מיסודה של עמותת נחשון
עבור לתוכן העמוד
התנדבות