דלג על בר עליון
דלג על Banners
דלג על Banners
דלג על Banners
דלג על ניווט מהיר
דלג על Banners
מתי אתם עושים את זה?
דלג על Banners

האם זכיתם להצטרף לחנוכיף?

חניכי המכינה הקדם צבאית "נחשון" ופעילי חברה טובה שיתפו פעולה במבצע התנדבות קהילתית שכלל יום ספורט, הפעלות יצירה, ושיפוץ דירות בשכונת ג'סי כהן בחולון.


מתנ"ס גדול היה פה 
ילדים ומתנדבים רוקדים "לטינוס" יחדיויום הפעילות כולו נעשה בשיתוף פעולה ובעזרתו של צוות מתנ"ס "בית לזרוס" בחולון. עשרות הילדים שנכנסו לאולם הספורט של המתנ"ס שמחו לגלות מתנדבים נלהבים שחיכו להם עם משחקים, כדורים, חישוקים, טבעות, סביבונים, ושאר הפעלות ספורטיביות. ברקע התנגנה מוסיקה משמחת שלצליליה רקדו הילדים ועברו בין התחנות השונות.


לאחר מכן, עברו הילדים מאולם הספורט אל חדרי המתנ"ס, ושם גילו עולם שלם של יצירה ואומנות: ציורים, צביעה, פלסטלינה, גזירה, הדבקה, איפור ועוד ועוד.

הילדים והמתנדבים הכינו יצרו יחדיו לכבוד חג החנוכה, והכינו אביזרים שונים, שאותם לקחו הילדים כדי לתלות בבתיהם ובמתנ"ס.

מתנדבים וילדים יוצרים יחדיו בחברה טובה

באנו חושך לגרש
כמחצית מהמתנדבים התפזרו ב-10 דירות בשכונה, והחלו לעזור בשיפוצן. דירות אלה אותרו על ידי גורמי הרווחה, ונערך בהן סיור מקדים. גלגלת האחריות: מי צריכה לאחוז בגלגלת?המתנדבים כבר ידעו בדיוק מה מצפה להם בכל דירה, והתכוננו מראש: כאן יש צורך בסתימת חורים, כאן יש להחליף נורות חשמליות (ולגרש את החשיכה), כאן יש צורך בסיוד, ואילו כאן נדרשת החלפת מנעול. גם המשפחות, רובן בני העדה האתיופית, הוכנו מראש לביקור ואף עזרו למתנדבים בעבודתם.

אלון, סטודנט מהמרכז, החליט להצטרף לפעילות השיפוץ: "אני מאוד רוצה להתנדב, אבל לא תמיד יש לי זמן לזה. חיפשתי התנדבות חד פעמית, אפשרות כלשהי להירתם למען הקהילה גם בלוח הזמנים הצפוף שלי. נכנסתי לאתר של חברה טובה וקראתי את הפרסום על הפעילות בג'סי כהן. ישר אמרתי לעצמי: לזה אני בטוח מגיע".

בסיום המאמץ, הביעו המתנדבים תחושת סיפוק מהשינוי שעבר על 10 הדירות: "אין מה להגיד, עולם אחר", סיכם אלון.

 

הנרות הללו
בסוף היום, התאספו כל המתנדבים, הילדים והמשפחות במתנ"ס, הדליקו יחדיו נרות חנוכה ושרו משירי החג. ולאחר שכל ילד קיבל סופגניה וצעצוע מתנה, נפרדו המתנדבים והילדים וסיכמו לקיים אירוע דומה גם בחג הבא.

מתנדבים וילדים מדליקים נרות יחדיו בחברה טובה

תודה רבה לעובדי בנק לאומי, על תרומתם לרכישת ציוד הצביעה והשיפוץ ועל המתנות לילדים ולמשפחות.

הקליקו כאן והגיבו לכתבה זו

הדפסהשליחה לחברהגיבו לכתבה
תגובות
מס. התגובהתוכן התגובה
1. אוריאל חנימוב (20/11/2008 15:41:19)
דרונט בניית אתרים
מיסודה של עמותת נחשון
עבור לתוכן העמוד
התנדבות