דלג על בר עליון
דלג על Banners
דלג על Banners
דלג על Banners
דלג על ניווט מהיר
דלג על Banners
מתי אתם עושים את זה?
דלג על Banners

חצי יום במסע, וכל כך הרבה חוויות

מיקי גולדווסר עם מתנדבי חברה טובה (צילום: תום בן י (הגדלה)

חצי יום במסע הספיק לי כדי להבין עד כמה חברה טובה היא ארגון של אנשים טובים, שבאמת איכפת להם מהחברה בה אנו חיים.

 

הלילה שלפני

האמת היא שאת המסע האישי שלי התחלתי כבר לפני כחודש. אפשר לכנות אותו בשם "המסע אחר התרומות". במסע זה הסתובבנו אני וחברותיי ברחבי העיר נהריה, בניסיון להשיג כמה שיותר תרומות של כל דבר אפשרי: צעצועים, אוכל, צבעים וכן הלאה, לטובת מסע ההתנדבות "ביחד בשבילם. ביחד בשבילנו".
"מתוך עשרה עסקים שתפני אליהם, תשעה יגידו לך לא. אבל כשאחד אומר לך כן, זה הדבר הכי משמח בעולם", כך הזהיר אותי אסף, מנכ"ל חברה טובה, עוד כשהיינו בתחילת הדרך. מסתבר שהפעם ידידי הוותיק טעה. מלבד עסק אחד שדחה את הצעתי לתרום למען מטרה כה חשובה, אף לא בעל עסק אחד נתן לי לצאת בידיים ריקות. אמנם היו כמה שזלזלו, כמה שהטילו ספק בהצלחותינו אך לדעתי, תרומתם שיקפה את דעתם האמיתית ואת התקווה שאולי משהו יכול להשתנות. לאחר ימים רבים של התרוצצויות, טלפונים, נסיעות וטרטורים הגיע יום שבת, ה-22 בספטמבר. לקחתי חלק בעבודת צוות רבת משתתפים של סידור וארגון אולם הקליטה בשבי ציון. בשעת לילה מאוחרת מאוד הגיע האוטובוס שהוביל את שאר משתתפי המסע מתל אביב אלינו.  האנשים נכנסו בזה אחר זה לאולם, כשהסוף לא נראה באופק. תיקים נערמו באחת הפינות ומשתתפי המסע הסתדרו בסדר מופתי במקומות הישיבה שהוכנו במיוחד עבורם.

אסף פתח בתדריך ארוך למדי אודות המסע, אורי (המייסד) המשיך עם הפרטים הטכניים וכן מספר אנשים נוספים הוסיפו את דבריהם. בהמשך למדו כל משתתפי המסע את שירה של נורית גלרון, "כולנו זקוקים לחסד", אשר יועד לשיר הנושא של המסע. עייפים ונרגשים, התפזרו משתתפי המסע והלכו לישון.

 

הבוקר הראשון
בעוד שכל משתתפי המסע העבירו את לילם בתוך שקי שינה על רצפה קשת-מגע, אני וחברותיי הנאמנות ישנו בביתי הנינוח. ברגע שסיימנו להתארגן כיוונו צעדינו לעבר האולם, שם כולם כבר הפגינו חריצות, הכינו סנדוויצ'ים והעבירו את הזמן בפטפוטים. כעבור כשלושת רבעי השעה פסעה מיקי גולדווסר, אימו של החייל החטוף אהוד גולדווסר, אל תוך האולם. מיד השתתקו כולם ומיקי החלה בשיחה.

לא מרימים ידיים: מיקי גולדווסר במפגש עם מתנדבי חברה טובה (צילום: תום בן יוסף)


 

את הזמן שניתן לה היא הקדישה (בצדק, יש לציין) כדי לספר על אודי האיש. כל כך הרבה דברים היא סיפרה על חייו האישיים. דברים שנתנו עוד משמעות ועומק מלבד שם ותמונה. היא סיפרה על תחביב הצילום של אודי, שכבר הספיק להפוך למשהו מקצועי, על אהבתו הענקית לטבע ולסביבה ועל חריצותו של אודי, אשר מספיק לעשות הכל למרות כל עיסוקיו הרבים. כמובן שהיא הזכירה גם את דעותיה על הממשלה, על שחרור אסירים ועל הדרכים שבהן אנו, הבוחרים של מחר, יכולים להשפיע על הממשלה ועל מקבלי ההחלטות כדי שאלה יפעלו למען השבת הבנים הביתה.
לא הסכמתי עם מספר דברים שמיקי אמרה, אך אינני יכולה לשפוט אותה מפני שמעולם לא הוצבתי במקומה.


כאשר הרצאתה של מיקי הסתיימה, עבר רק זמן קצר ביותר (סימן לכך שהכל תקתק כמו שצריך ובמקצועיות רבה) עד שכל משתתפי המסע עלו על האוטובוס ונסעו ישר לבית החולים לגליל המערבי בנהריה.
כשנכנסו המתנדבים, בזריזות התחלקו כולם בין שתי הקומות שהכילו ילדים, ובהנהגתה של אור גל, פצחו במשחק הטאקי המהנה!
הילדים, ששכבו חלקם משועממים וחלקם משועממים יותר, הפגינו התלהבות רבה כאשר ראו את הגיטרות שנשלפו, הבנות שהתאפרו והתחפשו, השירים ששרו בקולי קולות והאווירה הטובה ששררה במקום. בין משחק למשחק חילקו המתנדבים צעצועים ושאר הפתעות שנאספו במיוחד עבור מטרה זו. כמה אושר יכולה לגרום בובת דינוזאור אחת לילד שיושב עם יד שבורה ואינו יכול לעשות הרבה!
 

מתנדבי חברה טובה עושים שמח לילדים בבית החולים (צילום: מיכל שוסטר)


לאחר הפעילות המהנה והחווייתית בבית החולים, נגמר חלקי במסע. אין לי ספק ששאר המתנדבים שהמשיכו לתחנות הבאות בקריות, בחיפה, בתל אביב ובאשקלון עשו חיל, נתנו המון והפיקו אף יותר.

מדהים איך תוך זמן קצר יחסית יכולים להתאגד צעירים מכל רחבי הארץ, בלי שום קשר אחד לשני - מלבד העובדה שלכולם אכפת, כולם באו למען מטרה מסויימת שהיא לעזור, לקדם את החברה הישראלית, להראות שאפשר אחרת, שישנה סולידריות, ורק צריך לדעת איפה לחפש אותה.
כל הכבוד לכולם, במיוחד לראשי ארגון חברה טובה - אורי, אורית ואסף, ולכל אלה שנתנו את נשמתם, מרצם וזמנם, לא ישנו לילות על גבי לילות והכל כדי שלכולנו תהייה הזדמנות "לתת בלי לרצות לקחת ולא מתוך הרגל".
     

 

מימין: דפנה לרנר (צילום: תום בן יוסף)  דפנה לרנר וחברותיה מהישוב שבי ציון עזרו בארגון מסע ההתנדבות.

 

תוכלו להגיב לכתבה על ידי לחיצה על כפתור "הוסף תגובה", כאן למטה.

 

 

הדפסהשליחה לחברהגיבו לכתבה
תגובות
מס. התגובהתוכן התגובה
1. אבנר (3/10/2007 13:00:17)
דרונט בניית אתרים
מיסודה של עמותת נחשון
עבור לתוכן העמוד
התנדבות